Polerowanie lakieru krok po kroku

Z jednej strony polerowanie lakieru nie jest trudną czynnością. Wszystko jednak zależy od tego czy proces ten zostanie wykonany prawidłowo. Dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie samochodu do lakierowania oraz użycie odpowiednich narzędzi.

Przygotowanie samochodu do polerowania

Przede wszystkim odpowiednio zabezpieczyć należy wszystkie te elementy samochodu, których nie chcemy zwyczajnie pobrudzić. Mowa tu np. o takich elementach jak klamki na drzwiach. Przed polerowaniem auto musi być także dokładnie umyte.

Polerowanie krok po kroku

Polerowanie samochodu rozpoczynamy od nałożenia niewielkiej ilości pianki na pad polerski (zobacz). Samochód polerujemy partiami. Nakładając piankę polerską uważać należy, aby lakieru nie przegrzać. Wyczuć to można po prostu po dotyku. Po nałożeniu panki odczekać należy aż polerowania część wyschnie. Następnie należy ją dokładnie przetrzeć, najlepiej bawełnianym ręcznikiem. W ten sposób postępujemy po kolei z każdą partią karoserii samochodowej.

Wykończenie

Na koniec pracę należy jeszcze wykończyć. Do tego celu najlepiej jest użyć pasty wygładzającej lakier. Przydatna będzie także oczywiście pasta nabłyszczająca. Obie pasty nakładamy w taki sam sposób jak pastę polerską.