Właściwe czyszczenie skóry samochodowej – kompendium wiedzy

Czyszczenie skóry samochodowej dla wielu kierowców może wydawać się prostym zadanie, ale w rzeczywistości wcale tak nie jest. Tapicerka samochodowa prezentuje się naprawdę bardzo okazale, ale wymaga stosownej opieki i pielęgnacji. Bardzo często domowe sposoby (woda z mydłem) to za mało, dlatego też warto skorzystać z dobrodziejstwa specjalistycznych preparatów. 

O czym należy pamiętać?

Tapicerka skórzana jest o wiele łatwiejsza w utrzymaniu czystości niż konkurencyjna tapicerka materiałowa. Największym problemem skóry naturalnej jest to, że może ona odbarwić się od jeansów. Przetarcia, niewielkie pęknięcia i odbarwienia to norma przy dość mocno wyeksploatowanych siedzeniach.

Jak czyścić skórę tapicerowaną?

Czyszczenie skóry wymaga użycia specjalnych preparatów. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się specjalne pianki do czyszczenia, które zapewniają skórze nie tylko niesamowitą delikatność, ale również matowy wygląd. Warto korzystać przede wszystkim z tych preparatów, które mają naturalne pH dla skóry. Tylko produkty tego typu nie uszkodzą warstwy ochronnej. Czyszczenie skóry to nie wszystko. Warto również ją odpowiednio zabezpieczyć przed wycieraniem i utratą koloru (zobacz więcej rad na CarSPA).

Comments are disabled for this post