W jaki sposób należy woskować samochód?

Mając samochód, należy dbać nie tylko o jego stan techniczny, ale także jego wygląd zewnętrzny. Aby auto dobrze wyglądało, nie wystarczy tylko od czasu do czasu wybrać się do myjni. Bardzo ważne jest również to, aby zadbać po zabezpieczenie karoserii przed różnego rodzaju zniszczeniami. Pomocne okaże się woskowanie pojazdu.

Czym jest woskowanie samochodu?

Jest to proces, w czasie którego samochód jest pokrywany specjalnym woskiem, którego zadaniem jest nadanie karoserii połysku, ale także chronienie jej przed czynnikami zewnętrznymi. Wbrew pozorom woskowanie samochodu nie jest trudnym zadaniem. Jak w takim razie powinien przebiegać cały proces?

Co trzeba wiedzieć?

Przed rozpoczęciem woskowania samochodu, pojazd należy dokładnie umyć przy użyciu specjalnego szamponu. Następnie konieczne jest osuszenie auta, można to zrobić przy użyciu zwykłej suchej szmatki. Tak przygotowany samochód można zacząć woskować.
Godnym polecenia preparatem jest wosk w sprayu ze sklepu Car-Spa, który jest bardzo łatwy w aplikacji. Należy dozować produkt na wybraną część pojazdu i od razu przystępować do jej polerowania. Nie powinno się aplikować zbyt grubej warstwy wosku w sprayu, ponieważ w takim przypadku polerowanie karoserii byłoby dosyć trudne, w wyniku czego powstałyby nieestetyczne smugi.

Comments are disabled for this post