Czym i w jaki sposób czyścić samochód?

Właściciele samochodów dobrze wiedzą, że by pojazd dobrze wyglądał przez długie lata, powinien być regularnie czyszczony. Na rynku można znaleźć wiele szamponów samochodowych. Co trzeba wiedzieć przed zakupem środka czyszczącego, by mieć pewność, że dobrze spełni swoje zadanie?

Podstawowe rodzaje szamponów

Przede wszystkim należy zdecydować się na to, czy szampon ma być bez dodatków, czy też z woskiem. W pierwszym przypadku po umyciu pojazdu konieczne będzie jego woskowanie, w przypadku zakupu produktu typu 2 w 1 nie będzie konieczności spędzania czasu na woskowaniu pojazdu, jednak efekt może okazać się mniej spektakularny.

Warto pamiętać, aby podczas zakupów nie kierować się wyłącznie ceną produktów. Za szampon samochodowy dobrej jakości trzeba zapłacić nawet kilkadziesiąt złotych, jednak ta inwestycja się opłaci, ponieważ z pojazdu zostaną usunięte wszelkie zabrudzenia.

Jak korzystać z szamponu samochodowego?

Pierwszym krokiem jest wlanie produktu do wiadra (według instrukcji na opakowaniu, zwykle wystarczą 2-3 nakrętki produktu), a następnie zalanie go ciepłą wodą. Następnie należy przystąpić do mycia pojazdu, na przykład przy użyciu gąbki. Kolejnym krokiem jest wysuszenie samochodu, można to zrobić przy użyciu czystej, suchej szmatki.

Comments are disabled for this post